2

Tottenham u finišu meča stigao do preokreta i srušio West Ham

U 12. kolu Premiershipa Tottenham je na White Hart Laneu rezultatom 3:2 pobijedio West Ham.

Ovom pobjedom Pijetlovi su prekinuli niz od čak sedam utakmica bez pobjede u svim takmičenjima, odnosno četiri uzastopne utakmice u Premiershipu. Na drugoj strani Čekićari su upisali treći vezani meč bez pobjede u ligi.

Ekipa Slavena Bilića je dva puta dolazila do vodstva, ali je na kraju poražena. Prvo je Antonio u 24. minuti pogodio za 1:0 da bi Winks u 51. minuti stvari vratio na početak. Novo vodstvo gostima donosi Lanzini golom iz penala u 68. minuti.

Iako su imali odličan rezultat na ulasku u finiš meča, Čekićari su izgubili sve bodove. Kane je sa dva gola donio preokret Tottenhamu i veliko slavlje na tribinama, a pogađao je u 89. i 91. minuti s tim da je drugi gol stigao iz penala.