Premiership
0

Tottenham savladao Everton

Nogometaši Tottenhama pobijedili su Everton s 2-1 u 28. kolu engleske Premier lige.

Tottenham u vodstvo u 11. minuti doveo Roman Pavljučenko nakon dodavanja Jermaina Defoea s desne strane. U 28. minuti je akciju na desnoj strani započeo Vedran Ćorluka, petom je vratio loptu Niki Kranjčaru, ovaj ju je gurnuo Luki Modriću koji je ušao metar-dva u kazneni prostor i prebacio golmana gostiju Tima Howarda. Lopta je okrznula gredu i ušla u mrežu.

Everton je smanjio u 55. minuti kada je Ayegbeni Yakubu iskoristio gužvu u šesnaestercu.

Gosti iz Liverpoola su gotovo sve vrijeme drugog poluvremena vršili pritisak na gol Gomesa, ali Spursi su se uspjeli odbraniti.

Tottenham je ovim trijumfom prekinuo niz od tri poraza od Evertona u Premiershipu, a ujedno se vratio i na četvrto mjesto tabele.

Premiership, 28. kolo: Tottenham - Everton 2-1 (Pavljučenko 11, Modrić 28 / Yakubu 55)

Redoslijed: 1. Chelsea 61, 2. Manchester United 60, 3. Arsenal 58, 4. Tottenham 49, 5. Manchester City 49 (-1)...