Premiership
0

Tottenham pobijedio, Cityju samo bod

Nogometaši Tottenhama prekinuli su prvenstveni post, te su nakon četiri sušna kola u 13. rundi na svom White Hart Laneu svladali Blackburn s 4-2.

U protekla četiri kola je Tottenham osvojio samo dva boda u Premiershipu, ali je protiv Blackburna bio uvjerljiv. Nakon vodstva 4-0, u završnici je dopustio gostima da samo ublaže poraz.

Domaćini su poveli u 16. minuti. Nakon kornera koji je izveo Van der Vaart s desne strane, Gareth Bale je glavom poentirao. U 32. minuti je sudija svirao jedanaesterac za Spurse, nakon što je Paul Robinson oborio Petera Croucha. No, Roman Pavljučenko je s bijele tačke šutirao pored gola. Iskupio se ruski napadač u 42. minuti, kada je glavom zabio za 2-0 nakon centaršuta Balea.

U nastavku su Crouch u 69. minuti i Bale svojim drugim golom u 75. minuti osigurali pobjedu domaćinu, a u završnici su Nelsen i Givet poentirali za goste.

Junak pobjede domaćina bio je, dakle, opet sjajni Velšanin Gareth Bale s dva gola i jednom asistencijom.

Bolton je kao gost protiv Wolverhamptona slavio s 3-2.

Novi podbačaj upisala je ekipa Manchester Cityja, koja je kao domaćin odigrala samo 0-0 s Birminghamom. To što su domaćini uputili 11 udaraca u okvir gola, a gosti samo četiri, bit će slaba utjeha talijanskom menadžeru domaćina Robertu Manciniju. Njegov City u zadnjih je pet prvenstvenih utakmica ostvario samo jednu pobjedu, uz dva remija i dva poraza.

Premiership, 13. kolo (subota):

Aston Villa – Manchester United 2-2 (Young 72-11m, Albrighton 76 / Macheda 81, Vidić 85) Tottenham – Blackburn 4-2 (Bale 16, 75, Pavljučenko 42, Crouch 69 / Nelsen 80, Givet 90) Manchester City – Birmingham 0-0 West Ham – Blackpool 0-0 Newcastle – Fulham 0-0 Wigan – WBA 1-0 (Moses 70) Wolverhampton – Bolton 2-3 (Foley 69, Fletcher 77 / Stearman 1 – ag, Elmander 62, Holden 67) Stoke – Liverpool (18.30)