20.09.2012. u 22:58

Tottenham-Lazio 0:0, domaćoj ekipi poništena tri gola

Na stadionima širom Evrope večeras su odigrani susreti prvog kola Evropke lige. U grupi J, na stadionu White Hart Lane, sastali su se Tott enham i talijanski Lazio u kojem igra bh. reprezentativac Senad Lulić. Rezultat na kraju je bio 0:0.

S utakmice Lazio-Tottenham (Foto: AFP)

Domaći igrači bolje su otvorili utakmicu. Prvu priliku imao je Garteh Bale u 10. minuti, ali protivnička odbrana je blokirala njegov udarac.

Bale je i u nastavku susreta pokušavao. Izdvajamo dobre prilike u 19. i 26. minuti, ali gola nije bilo.

Gostujući nogometaši su pred kraj prvog poluvremena stvorili nekoliko dobrih šansi. Gonzalez je u 42. minuti izvrsno šutirao, ali lopta je udarila prečku. U nastavku su pokušali Ledesma i Onazi, ali neprecizno.

U drugom dijelu susreta ista situacija, izmjenjivale su se šanse i sa jedne i s druge strane, ali je susret ipak završen bez golova, barem ne onih priznatih jer je sudija Ovidiu Alin Hategan Tottenhamu poništio čak tri pogotka.

Bh. reprezentativac u dresu Lazija, Senad Lulić, pružio je još jednu dobru partiju i na terenu proveo svih 90 minuta.