Premierliga
26

Tottenham golom u posljednjoj minuti uzeo bod Unitedu

Detalj sa utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Tottenhama ukrali su vodećem Manchester Unitedu veliki bod u sklopu 23. kola engleske Premierlige. Clint Dempsey postigao je pogodak za 1-1 u trećoj minuti sudijskog dodatka...

Manchester je imao velika tri boda s gostovanja na White Hart Laneu, ali je skupo platio veliku grešku mladog španskog golmana Davida de Gee, koji je jedno ubacivanje boksao prekratko, te omogućio Aaronu Lennonu da s desne strane pošalje prizemnu loptu prema američkom nogometašu, koji je neometan poslao loptu u "praznu" mrežu.

Recimo i da je Tottenham u potpunosti zaslužio bod s obzirom da je bio bolji na travnjaku u svim segmentima igre. "Spursi" su čak 25 puta pucali prema De Geeinom golu, dok je Hugo Lloris "preživio" svega pet udaraca, dva u okvir, od čega je jedan završio iza njegovih leđa. Recimo i da je pet udaraca na utakmici najmanji broj pokušaja Unitedovih nogometaša još od prošlosezonskog gostovanja kod Cityja.

Nakon sjajnog ubacivanja Toma Cleverleyja u 25. minuti holandski napadač Robin van Persie najviše skače i glavom zabija svoj 18. prvenstveni pogodak. U posljednjih 10 utakmica Van Persie je isto toliko puta tresao mrežu.

Obje su ekipe imale nekoliko sjajnih prilika tokom susreta, a United može biti na kraju i sretan osvojenim bodom, s obzirom da je De Gea skinuo nekoliko teških lopti što sretno, što spretno.

Osvojenim bodom United je sada na pet bodova udaljen od gradskog rivala Cityja, dok je Tottenham sada miran četvrti s četiri boda više od petog Evertona (ima utakmicu manje), te četiri manje od trećeplasiranog Chelseaja.

Premierliga, 23. kolo:

Chelsea - Arsenal 2-1 (Mata 6, Lampard 16-11m / Walcott 58) Tottenham - Manchester United 1-1 (Dempsey 90+3 / Van Persie 25)

1. Manchester United 23 18 2 3 57:30 56
  2. Manchester City 23 15 6 2 45:19 51
  3. Chelsea 23 13 6 4 47:22 45
  4. Tottenham 23 12 5 6 40:28 41
  5. Everton 22 9 10 3 35:26 37
  6. Arsenal 22 9 7 6 41:26 34
  1. Liverpool 23 9 7 7 40:28 34
  2. West Bromwich 23 10 4 9 33:32 34