Tottenham drugi finalist engleskog Capital One Cupa

0
3
0
Tottenham u finalu Capital One Cupa
U finalnom susretu engelskog Capital One Cupa sastat će se londonski rivali Chelsea i Tottenham.
Pijevci su ulaznicu sa finale ovjerili večerašnjim remijem sa Sheffield Unitedom rezultatom 2:2 na gostujućem terenu, nakon što je prošlosedmični meč dvaju klubova završen pobjedom Tottenhama rezultatom 1:0.

Vodstvo Tottenhamu je donio Christian Eriksen u 28. minuti. Danac je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca matirao domaćeg golmana Howarda za radost gostujućih navijača.

Pijevci su vodstvo čuvali sve do 77. minute kada je za izjednačenje pogodio Adams. Isti igrač samo tri minute kasnije postigao je i drugi gol, te Sheffield u potpunosti vratio u život.

Ipak, u 88. minuti svojim drugim pogotkom finale Tottenhamu donosi Christian Eriksen.

U drugom polufinalnom susretu Chelsea je porazio Liverpool minimalnim rezultatom, i to pogotkom postignutom u prvom produžetku.