Serie A
0

Torino ispao, Maldini se oprostio pobjedom

Nogometaši Milana pobijedili su Fiorentinu u Firenci 2-0 u dvoboju posljednjega, 38. kola Serije A. Potvrdili su time treće mjesto i izravan ulazak u Ligu prvaka, uz oproštaj Paola Maldinija i povratak Alessandra Neste.

Firentinci će priliku za Ligu prvaka tražiti u trećem pretkolu kvalifikacija.

Strijelci za milansku ekipu bili su njezini najučinkovitiji golgeteri. Kaka je u 55. minuti zabio svoj 16., a Pato dvadesetak minuta kasnije 15. pogodak u sezoni.

Na kraju je utakmice firentinska publika ovacijama pozdravila Paola Maldinija, koji je odigrao 1041. i posljednju utakmicu za Milan u svojoj 24 sezone dugoj karijeri.

Lijepa vijest za Milaneze i vjerojatno novog trenera Leonarda, koji je dvoboj promatrao s tribina, jest i povratak oporavljenog Alessandra Neste. Rimljanin je ušao u igru u 77. minuti upisavši premijeran nastup ove sezone. Ima problema s leđima.

Treći klub koji napušta Seriju A, uz Lecce i Regginu koji su poznati od ranije, jest Torino. Desetkovana je torinska ekipa izgubila na gostovanju kod Rome 3-2. Francesco Totti zabio je svoj 178. prvenstveni pogodak.

Ispali bi Torinezi taman da su i pobijedili, jer je Bologna pred svojom publikom nadigrala Cataniju 3-1. Posljednji je pogodak na utakmici zabio domaći napadač Marco di Vaio. Bio je to njegov 24. prvenstveni gol.

Kralj strijelaca (capocanoniere) ove je sezone ipak Interov Zlatan Ibrahimović, koji je zabio dva gola u Interovoj 4-3 pobjedi nad Atalantom na San Siru. Šveđanin je stao na brojci od 25 golova.

Serie A, 38. kolo:

Bologna – Catania 3-1 (Mingazzini 5, Terzi 26, Di Vaio 68 / Morimoto 50)

Fiorentina – Milan 0-2 (Kaka 55, Pato 76)

Genoa – Lecce 4-1 (Janković 22, Criscito 52, Milito 56, 67 / Tiribocchi 32)

Inter – Atalanta 4-3 (Muntari 6, Ibrahimović 12, Cambiasso 78, Ibrahimović 81 / Doni 10, Cigarini 25, Doni 53)

Juventus – Lazio 2-0 (Iaquinta, 3, 59)

Napoli – Chievo 3-0 (Montervino 4, Bogliacino 7, Pia 18)

Palermo – Sampdoria 2-2 (Miccoli 8, Succi 42 / Pazzini 45, Stankevičius 59, Ventola 88)

Reggina – Siena 1-1 (Stuani 45 / Maccarone 76)

Roma – Torino 3-2 (Menez 35, Vučinić 74, Totti 73-11m / Vailatti 9)

Udinese – Cagliari 6-2 (Asamoah 10, Pepe 11, Floro Flores 15, Pasquale 58, Quagliarella 81, Ighalo 89 / Acquafresca 55-11m, Parola 57)

1. Internazionale 38 25 9 4 70-32 84

2. Juventus 38 21 11 6 69-37 74

3. Milan 38 22 8 8 70-35 74

4. Fiorentina 38 21 5 12 53-38 68

5. Genoa 38 19 11 8 56-39 68

6. Roma 38 18 9 11 64-61 63

7. Udinese 38 16 10 12 61-51 58

8. Palermo 38 17 6 15 57-51 57