Toni Šunjić sa Kubanom poražen od Lokomotiva u finalu Kupa Rusije

Toni Šunjić
Toni Šunjić
Fudbaleri Lokomotiva iz Moskve pobjednici su Kupa Rusije za ovu sezonu.

Moskovljani su rezultatskim preokretom nakon produžetaka porazili Kuban Krasnodar za koji je nastupio reprezentativac BiH Toni Šunjić. Regularni dio meča okončan je rezultatom 1:1, dok je rezultat nakon dodatnih pola sata igre glasio 3:1 u korist Lokomotiva.

Nakon prilike na startu u kojoj je Vedran Ćorluka zamalo matirao svog golmana, Kuban je poveo sredinom prvog poluvremena. Lošu reakciju Pejčinovića i katastrofalnu reakciju Denisova iskoristio je Ignatev za slavlje navijača Kubana.

Dvadeset minuta prije kraja lošu reakciju odbrane Kubana iskoristio je Niasse. U 103. minuti Bossouffa glavom na centaršut sa lijeve strane postiže pogodak za vodstvo Lokomotiva.

Fantastičan pogodak u 111. minuti za konačnih 3:1 postigao je rezervista Miranchuk.

Toni Šunjić je odigrao svih 120 minuta u poraženom timu.