Toni Šunjić pogotkom u 119. minuti odveo Stuttgart u četvrtfinale Kupa Njemačke

Piše: Edin Isanović
Toni Šunjić
Toni Šunjić
Stuttgart je na svojoj Mercedes-Benz Areni dočekao Eintracht Braunschweig u osmini finala Kupa Njemačke. U uzbudljivoj utakmici domaći tim je izborio plasman dalje nakon produžetaka.

Utakmica je loše počela za fenjeraša Bundeslige. Goste je u vodstvo već u 6. minuti doveo Baffo. Igrao se 21. minut kada je poravnao Niedermeier. Švabe su imale priliku da sa jedanaest metara dođu u vodstvo u 35. minuti. Međutim, Maxim nije bio precizan.

U drugom poluvremenu su domaći stvarali prilike, ali je ostalo 1:1.

Regularnih 90 minuta završeno je rezultatom 1:1, pa su se igrali produžeci. Švabe je u vodstvo doveo Werner u 99. minuti, ali je poravnao Ademi u 111. minuti. Prolazak dalje Stuttartu je osigurao bh. reprezentativac Toni Šunjić golom u 119. minuti koji je pogodio za konačnih 3:2

Svih 120 minuta za Stuttgart je odigrao Toni Šunjić, dok je kod gostiju bh. golman Jasmin Fejzić sjedio na klupi za rezervne igrače.