Prva utakmica baraža za Euro 2012
0

Tok utakmice: Bosna i Hercegovina - Portugal 0:0

Sarajevo-x.com
Portal Sarajevo-x.com donio vam je uživo iz Zenice tekstualni prijenos prve utakmice baraža za Evropsko prvenstvo između BiH i Portugala.
Bosna i Hercegovina - Portugal 0:0
93. minuta KRAJ UTAKMICE! Howard Webb označio kraj utakmice, rezultat 0:0. Portugal bolji u prvom poluvremenu, reprezentacija BiH bolja u drugom. Najbolju šansu na utakmici imao Vedad Ibišević.

93. minuta Edin Džeko u stopostotnoj šansi, ali u zaleđu.

92. minuta Korner za Portugal, odbrana BiH izbija loptu.

91. minuta Susret produžen tri minute.

90. minuta Ronaldo u prilici za šut, ipak zaustavljen.

86. minuta Treća izmjena u reprezentaciji BiH. U igru je ušao Senijad Ibričić, a izašao Zvjezdan Misimović.

85. minuta Još jedan korner za Portugal.

83. minuta Nogometaši BiH nastavljaju agresivno, ali mreža Portugalaca ostaje netaknuta.

81. minuta Paulo Bento je napravio drugu izmjenu. U igru je ušao Ruben Micael, a izašao Raul Meireles.

80. minuta Ibišević promašio stopostotnu šansu! Šutirao preko prečke sa 10-tak metara od gola. Najbolja šansa na utakmici do sada.

76. minuta Ibišević oboren na rubu šesnasterca Portugala, ali sudija ostao nijem.

73. minuta Odlična šansa za Ibiševića, ali loš udarac i lopta odlazi u gol aut. Navijači su se probudili. Pritisak BiH.

72. minuta Odličan udarac Edina Džeke sa 25 metara prema golu Portugala, lopta otišla nekoliko metara van okvira gola.

67. minuta Safet Sušić je napravio drugu izmjenu. U igru je ušao Vedad Ibišević, a izašao Sejad Salihović.

67. minuta Izmjena u reprezentaciji BiH. U igru je ušao Darko Maletić, a izašao Haris Medunjanin.

65. minuta Izmjena u reprezentaciji Portugala. U igru je ušao Hugo Almeida, a izašao Helder Postiga.

65. minuta Napad Portugalaca preko Ronalda koji šutira prema golu, ali Begović je siguran.

63. minuta Pjanić odlično asistira Džeki, ali napadač Cityja u ofsajdu.

62. minuta Napad reprezentativaca BiH preko Pjanića, ali loš ubačaj.

58. minuta Dosta sreće za reprezentaciju BiH. Helder Postega imao odličnu šansu, ali promašio okvir gola.

57. minuta Reprezentacija BiH krenula agresivnije u drugom poluvremenu.

56. minuta Ponovo korner za BiH, Portugalci izbacuju loptu van šesnasterca.

54. minuta Sudija Webb je dosudio korner za BiH. Izveo ga Zvjezdan Misimovic pored lijeve korner zastavice. Pjanić imao priliku poentirati.

51. minuta Miralem Pjanić ipak nije ozbiljnije ozlijeđen i ponovno je na terenu.

51. minuta Nani asistirao Ronaldu koji je uputio udarac van okvira gola BiH. Najveća šansa za Portugal do sada.

50. minuta Nakratko je prekinuta igra, Pjanić ozlijeđen.

48. minuta Senad Lulić ulovljen u zaleđu.

46. minuta Drugo poluvrijeme upravo počelo.

45. minuta Sudija Howard Webb označio kraj prvog poluvremena. Igrači su otišli u svlačionice.

45. minuta Miguel Veloso je sa velike udaljenosti uputio udarac u okvir gola, ali lopta je pala direktno u ruke Begoviću.

43. minuta Žuti karton dobio i Sanel Jahić.

42. minuta Helder Postiga dobio žuti karton.

37. minuta Slobodni udarac izvodi Cristiano Ronaldo, lopta završava iznad gola.

35. minuta Joao Moutinho izvodi korner sa lijeve strane, prijetnja otklonjena. Neuspio pokušaj kontranapada BiH.

29. minuta Korner za BiH. Izvodi ga Zvjezdan Misimovic sa lijeve strane.

28. minuta Pjanić ubacio loptu u šesnasterac, Pepe otklonio prijetnju ispred Edina Džeke.

25. minuta Zahirović blokirao udarac Cristiana Ronalda prema golu Begovića.

19. minuta Opasnim udarcem iznad gola Begovića zaprijetio Portugalac Postiga.

18. minuta Žuti karton za Salihovića zbog starta na Ronaldu.

15. minuta Cristiano Ronaldo puca u okvir gola, ali je njegov udarac zaustavljen.

13. minuta Miguel Veloso izveo korner sa desne strane, Džeko izbacio loptu izvan šesnaesterca.

10. minuta Zvjezdan Misimović izveo korner za BiH bez opasnosti po gol gostiju.

9. minuta Raul Meireles zaprijetio udarcem u okvir gola sa 20-tak metara, dobra odbrana Begovića.

5. minuta Prvih pet minuta susreta proteklo je mirno, bez većih prilika na obje strane.

0. minuta Sudija Howard Webb označio je početak utakmice. Sretno Zmajevi!

0. minuta Intonirane himne obje reprezentacije. Atmosfera blizu usijanja.

0. minuta Još malo je ostalo do početka prve utakmice baraža za odlazak na Euro 2012. Na Bilinom Polju će snage odmjeriti reprezentacije BiH i Portugala. Sve je spremno za veliki spektakl!

0. minuta Tribine Bilinog Polja su ispunjene do posljednjeg mjesta, a cijela Zenica odjekuje pjesmom bh. navijača.

Početni sastavi:

BiH: Begović, Spahić, Jahić, Rahimić, Pjanić, Misimović, Salihović, Lulić, Medunjanin, Džeko, Zahirović.

Portugal: Rui Patricio, Bruno Alves, Pepe, Coentrao, Joao Pereira, Veloso, Moutinho, Raul Meireles, Nani, Ronaldo, Postiga.