Džeko ušao u 56. minuti
0

VIDEO / Tevez s dva gola "potopio" Stoke

Sarajevo-x.com
Nogometaši Manchester Cityja deklasirali su kao domaćini ekipu Stokea rezultatom 3:0, u posljednjoj utakmici 37. kola Premiershipa. Dva gola postigao je Tevez, a jedan Lescott.

Bh. reprezentativac Edin Džeko ušao je u igru u 56. minutu umjestu Silve. Nije se uspio upisati na listu strijelaca. Treba istaći da na golu gostiju nije bilo bh. internacionalca Asmira Begovića, budući da je mrežu Stokea čuvao Sorensen.

City je poveo već u 14. minuti, nakon što je Tevez odigrao dupli pas s Milnerom, a potom "promiješao" čuvara u 16-ercu i pogodio mrežu. Rezultatom 1:0 za "Građane" ekipe su otišle na odmor, a onda je Lescott u 53. minuti iskoristio asistenciju Johnsona i udvostručio prednost domaće ekipe.

Do kraja je Tevez, svojim drugim golom u 65. minuti, pobjedu učinio još uvjerljivijom, postavivši konačan rezultat utakmice, Manchester City - Stoke 3:0.

City je ovom pobjedom izbio na treće mjesto ispred Arsenala, te će ako očuvaju tu poziciju direktno u Ligu prvaka naredne sezone.

szólj hozzá: M 1-0 S

szólj hozzá: M2-0S

szólj hozzá: M3-0S