1

Terry zaigrao prvi put nakon dva mjeseca

John Terry (Foto: Arhiv/AFP)
Kapiten Chelseaja John Terry vratio se nogometu nakon povrede desnog koljena i dvomjesečne pauze, nastupom za U-21 tim.

Terry je odigrao prvih 45 minuta u susretu U-21 timova Chelseaja i Fulhama. Iako je njegova rana greška umalo kumovala primljenom pogotku, do kraja prvog poluvremena, nakon kojeg je napustio igru, više nije imao problema na terenu.

Bio je to njegov prvi nastup nakon utakmice 11. novembra protiv Liverpoola, kada je stradao ligament na njegovom desnom koljenu. Nakon toga je propustio 16 utakmica svoje ekipe.

Terryjev povratak igranju nogometa s tribina je pratio i Chelseajev menadžer Rafael Benitez, kojeg su večer ranije navijači "bluesa" propisno izviždali nakon domaćeg poraza od Swanseaja 2-0 u prvoj polufinalnoj utakmici Liga kupa.

Chelsea će idućeg vikenda gostovati kod Stoke Cityja, nakon toga ga očekuju domaće utakmice protiv Southamptona i Arsenala, prije uzvrata sa Swanseajem na Liberty stadionu. Ostaje za vidjeti u kojoj od tih utakmica će Terry ponovno zaigrati za prvi sastav.