Kvalifikacije za SP
0

Terry spasio Engleze

John Terry je pogotkom u 85. minuti nastavio savršeni niz engleske reprezentacije u euro-kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine.

Engleska je na Wembleyju pobijedila Ukrajinu 2-1, što im je peta pobjeda u kvalifikacijama, u isto toliko nastupa. Do nje su, pak, došli na prilično dramatičan način.

U 85. minuti je David Beckham izveo slobodan udarac s desne strane. Gerrard je na drugoj stativi vratio loptu u "srce" šesnaesterca gdje ju je dočekao Terry i nogom proslijedio pod gredu.

Na gotovo identičan način je Engleska povela. Samo što je tom prilikom, nakon kornera, Terry bio asistent Petera Crouchu koji je u 29. minuti bio razlog što je Wembley proključao.

Engleske je bila nešto dominantnija tokom utakmice, ali poglavito Wayne Rooney nije imao svoj dan pred suparničkim vratima. Promašio je dvije izgledne prilike.

Andrij Ševčenko je, pak, u 55. minuti na travnjaku zamijenio Voronjina, te je dvadeset minuta kasnije, iz gužve, topovski zabio loptu u mrežu čime se nakrivio brod Fabija Capella i prijetila mu je prva utakmica bez pobjede u kvalfikacijama. No, pet minuta prije kraja se kao spasitelj ukazao John Terry.

Engleska sada na vrhu ljestvice ima 15 bodova, pet više od druge Hrvatske i osam više od treće Ukrajine.

Evropske kvalfikacije za SP, skupina 6:

Kazahstan - Bjelorusija 1-5 (Abdulin 10 / A. Hleb 47, Kalačev 53, 63, Stasevič 57, Rodionov 88)

Andora - Hrvatska 0-2 (Klasnić 15, Eduardo 35)

Engleska - Ukrajina 2-1 (Crouch 29, Terry 85 / Ševčenko 74)

1. Engleska 5 5 0 0 16-4 15
  1. Hrvatska 5 3 1 1 10-4 10

2. Ukrajina 4 2 1 1 5-3 7

3. Bjelorusija 4 2 0 2 9-6 6

4. Kazahstan 5 1 0 4 6-16 3

5. Andora 5 0 0 5 1-14 0