10

Tardellijeva dva pogotka za veliki trijumf Karioka nad Gaučosima

U sjeni evropskih kvalifikacija danas su u Pekingu snage odmjerili Brazil i Argentina.

Duel stoljetnih rivala okončan je trijumfom Karioka rezultatom 2:0, uz propušten jedanaesterac Lea Messija.

Iako je bilo upitno odigravanje utakmice zbog zagađenog zraka u kineskoj prijestolnici, na kraju spektakl ipak nije izostao.

Prvu priliku na utakmici imao je Kun Aguero nakon ubačaja Pabla Zabalete, ali je njegov udarac otišao preko gola. U 28. minutu Brazilci su poveli, Tardelli je uhvatio volej i kaznio opuštenost argentinske odbrane za 1:0.

Mogao je dva minuta kasnije povisiti Neymar čiji su šut izblokirali njegovi čuvari. Pet minuta poslije dosuđen je jedanaesterac za Argentinu koga u gol nije pretvorio Leo Messi. Kao pobjednik iz ovog duela izašao je brazilski golman Jefferson.

U 64. minutu riješeno je pitanje pobjednika. Ovog puta udarcem glavom Romera je drugi put savladao odlični Tardelli.

Neizvjesnost u finišu mogao je donijeti Messi da je bio prisebniji u prilici koja mu se ukazala desetak minuta pred kraj. Drugi put se istakao Jefferson, da bi do kraja priliku za 3:0 propustio Neymar.