3

Talijanski Superkup: Juve s četiri gola očitao lekciju Laziju

Nogometaši Juventusa su ove nedjelje po šesti put u historiji osvojili talijanski Superkup, te su s Milanom trenutno rekorderi.

Na rimskom Olimpicu, na gostujućem terenu, prvak Juventus je očitao lekciju i s 4-0 pobijedio Lazio, aktuelnog pobjednika tamošnjeg Kupa. Inače, i prošle je sezone Juventus startao s osvajanjem ovog trofeja, tada je pobijedio Napoli.

Svakako treba naglasiti kako je u ovom slavlju prvi pogodak u takmičarskoj utakmici postigao Argentinac Carlos Tevez, novo pojačanje Juventusa. Bio je precizan sa sedam-osam metara, nakon upošljavanja Pogbe. Inače, Tevez je postigao posljednji gol na meču , u 56. minuti, a Pogba prvi u 23. minuti.

Samo dvije minute prije no što je zatresao mrežu Lazija Pogba je ušao u igru i to kao zamjena za povrijeđenog Marchisija. U strijelce su se još upisivali Chiellini i Lichtsteiner.

Sezona talijanske Serije A kreće idućeg vikenda.