1

Talijanski kup: Fiorentina preko Siene do Udinesea

Nogometaši Fiorentine treći su polufinalisti Talijanskog kupa. U četvrtfinalu su na svom Artemio Franchiju pobijedili toskanskog rivala Sienu s 2-1.

Opravdala je na taj način Fiorentina ulogu favorita protiv drugoligaša iako nije briljirala. U polufinalu je čeka Udinese koji je u srijedu na San Siru bio bolji od Milana.

Domaći su poveli u 20. minuti kada je Slovenac Josip Iličić iskoristio grešku Pabla Dellafiorea i matirao Simonea Farellija. Opustila se Fiorentina nakon toga, pa je u 59. minuti uslijedila kazna. Guillermo Giacomazzi je pogodio glavom nakon nabacivanja Francesca Valianija.

Pribrala se Fiorentina ipak poslije toga i u 75. je minuti Marvin Compper glavom sproveo loptu u mrežu nakon ubacivanja Iličića iz kornera.

U posljednjoj utakmici četvrtifnala Talijanskog kupa iduće sedmice će igrati Napoli i Lazio, a pobjednik će u polufinalu na Romu.