Premiership
0

Swansea srušio Topnike na svom terenu

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 21. kola Premiershipa Swansea je na svome Libertyju svladao Arsenal s 3-2. Nanijeli su Velšani sedmi prvenstveni poraz Topnicima i dodatno im otežali put do Lige prvaka.

Nedjeljna je priča za Arsenal počela sjajno budući da je već u petoj minuti Robin van Persie iz vrlo teške pozicije pogodio bliži ugao golmana Michela Vorma. Holanđaninu je to već 18. prvenstveni pogodak ove sezone čime se učvrstio na prvom mjestu liste strijelaca. Ovaj put, međutim, Van Persiejev gol nije značio i pobjedu Arsenala, kao mnogo puta ove sezone.

U 15. minuti Aaron Ramsey je jedva dotaknuo Nathana Dyera u kaznenom prostoru, ali veznjak domaćih je vješto pao i donio svojoj ekipi jedanaesterac koji je realizirao Scott Sinclair. Dyer je, pak, sam donio prednost Swanseaju u 57. minuti nakon dodavanja Joea Allena.U 69. minuti Johan Djourou je sjajno proigrao Thea Walcotta koji je vratio Arsenal u igru za bod(ove), ali samo 30 sekundi kasnije gosti su na nevjerojatan način primili gol i ponovno se našli u minusu koji više nisu uspjeli anulirati.

Gylfi Sigurdsson je gurnuo loptu Dannyju Grahamu koji je uspio pobjeći Laurentu Koscielnyju i zabiti iz nimalo laganog ugla. Arsenalu na koncu u lovu na izjednačenje nije pomogao ni ulazak povratnika Thierryja Henryja. Swansea je, pak, potvrdio koliko je neugodan na svom terenu na kojem ima po pet pobjeda i remija i samo jedan poraz.

Velšani su s nedjeljna tri boda skočili na deseto mjesto premierligaške tabele.

Premiership, 21. kolo:

Swansea – Arsenal 3-2 (Sinclair 16 - 11m, Dyer 57, Grahan 70 / Van Persie 5, Walcott 69)Newcastle – QPR 1-0 (Best 37)

1.  Manchester City 	20	15	3	2	56-16	+40	48

2.  Manchester United 		21	15	3	3	52-20	+32	48

3.  Tottenham 	21	14	4	3	39-21	+18	46

4.  Chelsea 		21	12	4	5	40-25	+15	40

5.  Arsenal 	21	11	3	7	38-31	+7	36

6.  Newcastle 	21	10	6	5	30-25	+5	36

7.  Liverpool 		21	9	8	4	24-18	+6	35

8.  Stoke 		21	8	6	7	22-31	-9	30