{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Susreti nastavka kvalifikacija za SP

F
31.3.2009. u 09:45
0
9
Susreti nastavka kvalifikacija za SP
0
Susreti nastavka kvalifikacija za SP
Foto: Reuters
Susretima u srijedu nastavljaju se evropske kvalifikacije za svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine u Južnoafričkoj Republici.
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u šestom kolu grupe 5 kvalifikacija u Zenici će dočekati selekciju Belgije. U preostalim susretima u grupi sastaju se: Turska - Španija i Estonija - Armenija.

Pored mečeva u grupi 5 u srijedu su na rasporedu i susreti u ostalim kvalifikacijskim grupama.

Raspored svih mečeva:

Grupa 1:
19.00 Mađarska - Malta
20.15 Danska - Albanija

Tabela:
1. Danska 4 3 1 0 9:2 10
2. Mađarska 5 3 1 1 5:2 10
3. Albanija 6 1 3 2 3:3 6
4. Portugal 4 1 2 1 6:3 5
5. Švedska 3 1 2 0 2:1 5
6. Malta 6 0 1 5 0:14 1

Grupa 2:
17.30 Latvija - Luksemburg
20.30 Grčka - Izrael
20.30 Švicarska - Moldavija

Tabela:
1. Grčka 5 3 1 1 10:3 10
2. Švicarska 5 3 1 1 9:6 10
3. Izrael 5 2 3 0 9:6 9
4. Latvija 5 2 1 2 8:6 7
5. Luksemburg 5 1 1 3 3:11 4
6. Moldavija 5 0 1 4 2:9 1

Grupa 3:
20.30 Češka - Slovačka
20.30 Poljska - San Marino
20.45 Sjeverna Irska - Slovenija

Tabela:
1. Sjeverna Irska 6 3 1 2 11:6 10
2. Slovačka 4 3 0 1 8:5 9
3. Češka 5 2 2 1 5:2 8
4. Slovenija 5 2 2 1 5:3 8
5. Poljska 5 2 1 2 8:7 7
6. San Marino 5 0 0 5 1:15 0

Grupa 4:
19.30 Lihtenštajn - Rusija
20.45 Vels - Njemačka

Tabela:
1. Njemačka 5 4 1 0 16:4 13
2. Rusija 4 3 0 1 8:3 9
3. Finska 4 2 1 1 6:6 7
4. Vels 5 2 0 3 4:5 6
5. Azerbejdžan 4 0 1 3 0:4 1
6. Lihtenštajn 4 0 1 3 0:12 1

Grupa 5:
17.00 Estonija - Armenija
20.00 Turska - Španija
20.45 BiH - Belgija

Tabela:
1. Španija 5 5 0 0 11:1 15
2. BiH 5 3 0 2 16:6 9
3. Turska 5 2 2 1 5:3 8
4. Belgija 5 2 1 2 9:9 7
5. Estonija 5 0 2 3 4:15 2
6. Armenija 5 0 1 4 3:14 1

Grupa 6:
16.30 Kazahstan - Bjelorusija
20.30 Andora - Hrvatska
21.00 Engleska - Ukrajina

Tabela:
1. Engleska 4 4 0 0 14:3 12
2. Hrvatska 4 2 1 1 8:4 7
3. Ukrajina 3 2 1 0 4:1 7
4. Bjelorusija 3 1 0 2 4:5 3
5. Kazahstan 4 1 0 3 5:11 3
6. Andora 4 0 0 4 1:12 0

Grupa 7:
20.30 Austrija - Rumunija
21.00 Francuska - Litvanija

Tabela:
1. Srbija 5 4 0 1 12:5 12
2. Litvanija 5 3 0 2 6:4 9
3. Francuska 4 2 1 1 6:6 7
4. Austrija 4 1 1 2 5:7 4
5. Rumunija 4 1 1 2 5:8 4
6. Farski Otoci 4 0 1 3 1:5 1

Grupa 8:
17.00 Bugarska - Kipar
19.00 Gruzija - Crna Gora
20.50 Italija - Irska

Tabela:
1. Italija 5 4 1 0 8:2 13
2. Irska 5 3 2 0 6:3 11
3. Bugarska 4 0 4 0 3:3 4
4. Kipar 4 1 1 2 4:5 4
5. Crna Gora 4 0 2 2 3:6 2
6. Gruzija 6 0 2 4 4:9 2

Grupa 9:
20.45 Holandija - Makedonija
21.00 Škotska - Island

Tabela:
1. Holandija 4 4 0 0 8:1 12
2. Island 4 1 1 2 4:6 4
3. Škotska 4 1 1 2 2:5 4
4. Makedonija 3 1 0 2 2:3 3
5. Norveška 3 0 2 1 2:3 2

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: