0

Super Liga: Fenerbahče i Galatasaray podijelili bodove

Diego slavi pogodak u derbiju (Foto: EPA)
U velikom derbiju turske Super Lige u okviru 9. kola sastali su se Fenerbahče i Galatasaray. Meč je završen neriješenim rezultatom 1:1 i taj rezultat najviše odgovara trećem klubu iz Istanbula Bešiktašu koji ostaje na vrhu tabele iako ima utakmicu manje.

Jedan od najvećih derbija turske lige brojao je nekoliko velikih imena svjetskog fudbala i po tome ovaj derbi iz godine u godinu napreduje. Na jednoj strani bili su Diego, Nani i Van Persie, a na drugoj Sneijder i Podolski.

Poveo je domaćin preko Diega u 37. minuti te izazvao erupciju oduševljena na Šukru Saracoglu stadionu u Istanbulu.

U drugom poluvremenu uslijedile su izmjene na obje strane. U redovima Fenerbačhea teren su napustili Van Persie i Diego, a ušli su Fernandao i Meireles. Od igrača Galatasaraya u namjeri da promijene rezultat zaigrali su Adin Olcan, Burak Yilmaz i Gumuš, a na klupu se se preselili Carole, Bulut i Podolski.

Upravo je rezervista Galatasaraya Adin Olcan donio izjednačenje i time postavio konačan rezultat.

Oba tima imaju po 18 bodova, a Galatasaray se nalazi na drugom mjestu ispred trećeplasiranog Fenera zbog gol-razlike. Na prvom mjestu sa 19 bodova i utakmicom manje nalazi se Bešiktaš.