16

Sudija Šehović suspendovan zbog propusta na utakmici Radnik - Široki Brijeg

Admir Šehović
Telefonska sjednica Komiteta za sudije i suđenje Nogometnog saveza BiH održana je danas, a na njoj je donesena odluka o suspenziji sudije Admira Šehovića.

Šehović je sudio utakmicu 9. kola Premijer lige BiH između Radnika i Širokog Brijega, koju je bijeljinski tim dobio nakon preokreta rezultatom 2:1.

Poveo je Široki Brijeg golom Krstanovića iz penala u 24. minuti, Janković je izjednačio u 80. minuti, a pobjedu Radniku donio je Kojić u sudijskoj nadoknadi utakmice također iz penala. Igrač gostiju Sesar je dobio crveni karton u 81. minuti.

Komitet je odlučio da se zbog propusta u suđenju pomenuti arbitar ne delegira za utakmice šesnaestine finala Kupa BiH, kao i za mečeve 10. i 11. kola Premijer lige BiH.