0

Suarez hat-trickom razbio Eibar, Hajrović odgledao susret s klupe

Barcelona je savladala Eibar u devetom kolu španske Primere rezultatom 3:1.

Sva tri pogotka za Katalonce postigao je Luis Suarez. Eibar je poveo već u desetoj minuti kada je Baston šokirao Camp Nou.

Ipak, Barca je brzo došla sebi, te je Suarez u 21. minuti izjednačio na 1:1. Sandro ga je sjajno uposlio, a njemu nije bilo teško pogoditi mrežu Riesga.

Barca je povela već na početku drugog poluvremena. Neymar je asistent, a Suarez sa desetak metara pogađa desni donji ugao gola gostiju.

U 83. minuti Barca je ostala s igračem manje nakon što je Mascherano zbog nesportskog ponašanja, odnosno pretjeranog prigovaranja arbitru, isključen.

Dvije minute nakon Argentinčevog isključenja Neymar još jednom pronalazi Suareza za konačnih 3:1. Suarez je i u petoj minuti sudijske nadoknade imao veliku šansu, no njegov udarac u situaciji jedan na jedan brani Riesgo.

Izet Hajrović je susret odgledao za klupe za rezervne igrače.

Ranije danas Real Sociedad je sa 4:0 u gostima savladao Levante (Vela 2, Agirretxe, Illaramendi), a Las Palmas i Villareal odigrali su bez golova.

Večeras (20.30) se sastaju Atletico Madrid i Valencia.

Rezultati devetog kola: Celta - Real Madrid 1:3, Granada - Betis 1:1, Sevilla - Getafe 1:1, Malaga - Deportivo 2:0, Levante - Real Sociedad 0:4, Las Palmas - Villareal 0:0, Barcelona - Eibar 3:1. Večeras igraju Atletico Madrid - Valencia (20.30). Sutra: Athletic Bilbao - Gijon.