Bundesliga
19

Stuttgart slavio kod Furtha, Ibišević promašio penal

Vedad Ibišević (Foto: Arhiv/AFP)
U okviru 15. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je na gostovanju kod Furtha pobijedio rezultatom 1:0.

Prvu priliku na utakmici su "Švabe" imale preko Okazakija u 2. minuti čiji udarac glavom nije završio u mreži Furtha. na drugoj strani je četiri minute kasnije uzvratio Stieber. Potom je uslijedilo nekoliko poluprilika za obje ekipe. Ozbiljnu šansu za goste je u 27. minuti imao bh. reprezentativac Vedad Ibišević, no, gola nije bilo. Domaći igrači su propustli dvije odlične prilike za postizanje gola. U 30. je minuti neprecizan bio Kleine, a četiri minute kasnije više sreće nije imao Prib. U samom finišu prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Stuttgart, Ibišević nije pogodio, ali je odbijenu loptu u mrežu pospremio Okazaki. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 u korist "Švaba".

U nastavku utakmice su ponovo zaprijetili Prib i Nothe, koji je pogodio stativu. U 53. minuti gosti ostaju bez Tascija koji je dobio crveni karton. Ibišević je žuti karton dobio u 54. minuti utakmice. Furth je priliku za izjednačenje imao u nekoliko navrata preko Klausa i Kleinea, ali gola nije bilo. Opasni u redovima gostiju su bili Niedermeier u 63. te Boka i Kuzmanović u 72. minuti, no, ni oni nisu imali sreće. Uspješniji minut kasnije nije bio ni Harnik. Prib je u ekipi Furtha u 79. minuti pogodio prečku. Na terenu se itekako osjetilo da domaći imaju igrača više. Sijevalo je sa svih strana. Nizale su šanse za Kleinea, Nothea, Priba i Petsosa, ali su se "Švabe" uspijevale odbraniti i sačuvati minimalnu prednost dovoljnu za osvajanje sva tri boda. Ibišević je igru napustio u 90. minuti, a zamijenio ga je Rudiger.

Recimo da je utakmica između Augsburga i Freiburga, za koji je igrao bh. reprezentativac Mensur Mujdža, završena rezultatom 1:1. Mujdža je odigrao cijeli susret.

Bundesliga, 15. kolo:

Schalke - Borussia (M) 1-1 (Draxler 85 / De Camargo 62) Bayer - Nürnberg 1-0 (Kieβling 37) Mainz - Hannover 2-1 (Müller 10, Szalai 89 / Schulz 28) Augsburg - Freiburg 1-1 (Werner 9 / Schmid 29)

Greuther Fürth - Stuttgart 0-1 (Okazaki 45) Bayern - Borussia (D) (kasnije)

1. Bayern 14 12 1 1 40-5 37
  2. Bayer 15 9 3 3 28-19 30
  3. Borussia (D) 14 7 5 2 29-15 26
  4. Schalke 15 7 4 4 25-19 25
  5. Eintracht 15 7 3 5 27-26 24
  6. Mainz 15 7 2 6 21-18 23
  1. Stuttgart 15 6 4 5 17-24 22