Evropska liga
0

FOTO+VIDEO / Stuttgart remizirao, Ibišević nastavlja poentirati

Ibišević slavi pogodak (Foto: AFP)
U okviru 1. kola grupe E Evropske lige Stuttgart je kod kuće odigrao neriješeno protiv rumunske Steaue. Bilo je 2:2.

Prvi pogodak za njemačkog predstavnika postigao je bh. reprezentativac Vedad Ibišević. Popularni Vedo je već u 5. minuti uspio savladati golmana Steaue. No, radost domaćih navijača kratko je trajala jer je samo minutu kasnije poravnao Chipciu.

Ibišević je u nastavku prvog poluvremena imao još nekoliko solidnih pokušaja, ali rezultat se do 80. minute nije mijenjao kada su gosti došli u vodstvo. Rusescu je pogodio iz penala. Bod Švabama osigurao je Niedermeier u 85.minuti.

Ibišević je mogao u sudijskoj nadoknadi postići gol za pobjedu, ali je golman gostiju fantastično reagovao i spasio svoju mrežu.

Večeras su odigrani i ostali sureti iz grupa A, B, C, D, E i F, a postignuti su sljedeći rezultati:

Grupa A

Udinese-Anji Makhachkala 1:1 Young Boys Bern-Liverpool 3:5

Grupa B Hapoel Tel Aviv-Atletico Madrid 0:3 Viktoria Plzen-Academica Coimbra 3:1

Grupa C AEL Limassol-Monchengladbach 0:0 Fenerbahce-Marseille 2:2

Grupa D Bordeaux-Club Brugge 4:0 Maritimo-Newcastle U. 0:0

Grupa E FC Copenhagen-Molde 2:1 Stuttgart-Steaua Bucuresti 2:2

Grupa F Dnipro-PSV Eindhoven 2:0 Napoli-AIK Stockholm 4:0