Stuttgart razbio Steauu, Ibišević bez pogotka

0
7
0
Radost nogometaša Stuttgarta (Foto: AFP)
Nogometaši Stuttgarta večeras su razbili Steauu u 5. kolu Evropske lige sa 1:5, ali još nisu osigurali prolaz dalje, budući da je i Kopenhagen slavio u gostima kod Moldea 1:2.
Grupa E

Stuttgart je večeras deklasirao Steauu, i to u gostima, a već nakon prvog poluvremena Švabe su imale prednost 4:0. No, drugi krug još nisu osigurali, budući da je i Kopenhagen slavio 2:1, u gostima kod Moldea.

Golove za Stuttgart postigli su Tasci, Harnik, Sakai i Okazaki dva puta, dok je poraz Steaue ublažio Costea, pogodivši u 83. minuti za konačnih 1:5. Vedad Ibišević se nije uspio upisati u strijelce, a u 90. minuti je zaradio žuti karton.

Tabela: Steaua 10, Stuttgart 8, Kopenhagen 7, Molde 3.

Posljednje kolo, 6. decembra: Stuttgart - Molde, Kopenhagen - Steaua.

stuttgart @spherachannel by SpheraChannel

Stuttgart @spherachannel by SpheraChannel

Stuttgart4 @spherachannel by SpheraChannel

Stuttgart5 @spherachannel by SpheraChannel

Grupa A

U ranijem terminu od 18 sati Anzhi je pobjedom nad Udineseom 2:0 osigurao prolaz dalje kolo prije kraja. Liverpool je to propustio učiniti remiziravši sa ekipom Young Boysa 2:2.

Tabela: Anzhi 10, Liverpool 7, Young Boys 7, Udinese 4.

Posljednje kolo, 6. decembra: Young Boys - Anzhi, Udinese - Liverpool

Grupa B

Prolaz iz ove grupe osigurale su ekipe Atletico Madrida i Viktorije Plzen. Atletico je večeras sa 1:0 savladao Hapoel Tel Aviv, a Viktorija Plzen je remizirala 1:1 sa Academicom.

Tabela: Atletico Madrid 12, Viktoria Plzen 10, Academica 5, Hapoel Tel Aviv 1.

Posljednje kolo, 6. decembra: Hapoel Tel Aviv - Academica, Plzen - Atletico Madrid

Grupa C

Pobjedom u Marseilleu (0:1) Fenerbahce je potvrdio prolaz dalje, a u dobroj je poziciji i Borussia M koja je pobijedila AEL 2:0.

Tabela: Fenerbahce 13, Borussia M 8, Marseille 5, AEL 1.

Posljednje kolo, 6. decembra: AEL - Marseille, Fenerbahce - Borussia M

Grupa D

Uprkos remiju 1:1 sa Maritimom, Newcastle je prošao dalje zahvaljujući gostujućoj pobjedi Bordeauxa protiv Club Bruggea 2:1. Francuski tim je ovim također osigurao prolaz.

Tabela: Bordeaux 10, Newcastle 9, Club Brugge 4, Maritimo 2.

Posljednje kolo, 6. decembra: Maritimo - Club Brugge; Bordeaux - Newcastle

Grupa F

Dnipro je pobjedom 2:1 u gostima kod PSV-a osigurao prolaz dalje, dok je isto učinio Napoli pobijedivši u gostima kod AIK-a 1:2.

Tabela: Dnipro 12, Napoli 9, AIK 4, PSV 4.

Posljednje kolo, 6. decembra: Dnipro - AIK, Napoli - PSV.

U ranijim terminima danas odigrano je još 11 utakmica.