100

VIDEO / Stuttgart preokretom do pobjede nad Frankfurtom, Ibišević strijelac

Piše: D. B.
Vedad Ibišević slavi pogodak protiv Frankfurta (Foto: AFP)
U okviru 26. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je gostovao kod ekipe Frankfurta i pobijedio rezultatom 2:1. Strijelac prvog gola za Švabe je bio bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Stuttgart je utakmicu otvorio prilikom koju je u 4. Minuti propustio Okazaki, a u 16. minuti je neprecizan bio njegov saigrač Gentner. U istoj je minuti pokušao u bh. reprezentativac u dresu Švaba Vedad Ibišević, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

Frankfurt je do vodećeg gola stigao u 17. minuti. Asistenciju je upisao Schwegler, a pogodak Aigner.Pkazaki je bio blizu izjednačenja u 21, minuti, ali u tome nije uspio. Dobra prilika za Frankfurt se ukazala u 27 minuti, no, Schwegler je šutirao neprecizno. Strijelac vodećeg gola za domaće Aigner je bezuspješno pokušao u 30. Minuti utakmice. Dvije minute kasnije više sreće nije imao ni njegov saigrač Rode. U finišu prvog poluvremena je ponovo šutirao Ibišević, ali promjene rezultata nije bilo.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti, dosuđen je penal za Švabe, a siguran realizator je bio Ibišević. Frankfurt je mogao do izjednačenja u 57. Minuti, no, Oczipka nije pronašao put do mreže Stuttgarta. Potpuni preokret se dogodio u 71. Minuti kada je nakon asistencije Maxima za vodstvo gostiju pogodio Niedermeier. Potom se ukazala nova prilika za Traorea, ali gola nije bilo, baš kao ni na drugoj strani kada je promašio Jung. U finišu susreta su bod svojoj ekipi propustili donijeti Kittel i Lakić. Stuttgart je upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Bundesliga, 26. kolo:

Eintracht - Stuttgart 1-2 (Aigner 18 / Ibišević 49-11m, Niedermaier 71) Borussia Mönchengladbach - Hannover 1-0 (De Jong 36)

1. Bayern München 26 22 3 1 69-11 +58 69
  2. Borussia Dortmund 26 14 7 5 60-31 +29 49
  3. Bayer Leverkusen 26 13 6 7 46-34 +12 45
  4. Eintracht Frankfurt 26 11 6 9 39-37 +2 39
  5. Schalke 04 26 11 6 9 43-43 0 39
  6. Mainz 05 26 10 8 8 33-29 +4 38
  7. Borussia Mönchengladbach 26 9 11 6 35-35 0 38
  8. Hamburger 26 11 5 10 30-34 -4 38