Ibišević odigrao svih 90 minuta
21

VIDEO / Stuttgart kao gost savladao Hoffenheim golom Harnika

Martin Harnik
U 22. kolu njemačke Bundeslige Hoffenheim je ugostio ekipu Stuttgarta. Švabe su pobijedile rezultatom 1:0, a gol je djelo Martina Harnika.

Sjajnu su popularne "Švabe" otvorile utakmicu na gostovanju kod Hoffenheima. Vodstvo im je već u 3. minuti nakon asistencije Traorea donio Harnik.

Igrala se 30. minuta utakmice kada je priliku za gol Hoffenheima propustio Joselu. Osam minuta kasnije bolje se nije snašao ni Holzhauser pred golom domaćih. U sljedećem napadu je ponovo zaprijetio Joselu, ali bez rezultata. U finišu prvog poluvremena su domaći imali još jednu priliku, ovog pute preko Polanskog, ali gola nije bilo. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Švaba.

Drugo poluvrijeme je donijelo novu priliku za Hoffenheim, a u njoj s enašao aktivni Joselu. Njegov udarac glavom je završio pored gola. U 53. minuti je blizu pogotka bio Stuttgartov Traore, ali je njegov udarac izblokiran. Isti igrač je propustio priliku i dvije minute kasnije. U tim trenucima su Švabe dominirale i stvarale opasne situacije pred golom Hoffenheima. Igrala se 60. minuta kada je svoj udarac isprobao Ibišević, no, opasnosti nije bilo.

Do kraja susreta je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Stuttgart je na gostovanju kod Hoffenheima upisao pobjedu rezultatom 1:0 i zasluženo osvojio sva tri boda.

Ibišević je za Švabe odigrao svih 90. minuta, dok u ekipi Hoffenheima nije bilo također našeg reprezentativca Sejada Salihovića, koji je povrijeđen.

1. Bayern München 22 18 3 1 57-7 +50 57
  2. Borussia Dortmund 22 12 6 4 50-26 +24 42
  3. Bayer Leverkusen 22 12 5 5 43-30 +13 41
  4. Eintracht Frankfurt 22 11 4 7 38-34 +4 37
  5. Freiburg 22 9 7 6 29-22 +7 34
  6. Hamburg 22 10 4 8 27-27 0 34
  7. Mainz 05 22 9 5 8 30-27 +3 32
  8. Hannover 22 9 3 10 41-41 0 30