Austrijska Bundesliga
0

VIDEO / Sturm golovima Bosanaca do pobjede

U nedjelju su odigrane tri posljednje utakmice šestog kola austrijske nogometne lige. U 290. gradskom derbiju Austria i Rapid u Beču su odigrali neriješeno, 1-1.

Poveli su domaći na ispunjenom stadionu Franz Horr (13.400 gledatelja) golom Čeha Tomaša Juna u u 46. minuti. Konačan je rezultat postavio 14 minuta kasnije austrijski reprezentativac Maierhofer.

Nogometaši Sturma iz Graza senzacionalno su slavili 2-1 na gostovanju kod Reida, sastava koji je do ove utakmice na svom travnjaku nanizao 20 utakmica bez poraza.

Gosti su poveli pogotkom bosanskohercegovačkog reprezentativca Samira Muratovića u 34. minuti. Na 1-1 u 51. je izjednačio Drechsel, da bi konačan rezultat postavio mladi Haris Bukva (21), još jedan bosansko-hercegovački nogometaš, u 86. minuti. Tri je minute prije Bukva, inače mladi austrijski reprezentativac, ušao u igru.

Veznjak gostiju Muratović, osim na onoj strijelaca, našao se i na listi “požutjelih” igrača.

Austrijska nogometna Bundesliga, 6. kolo:

LASK Linz – Magna Wr Neustadt 4-2 (Mayrleb 16, Majabvi 51, Wallner 66, 72 / Reiter 24, Johana 71) Ried – Sturm Graz 1-2 (Muratović 34, Bukva 86 / Drechsel 52)

Austria Beč – Rapid 1-1 (Jun 46 / Maierhofer 60)

Redoslijed: 1. Red Bull Salzburg 13, 2. Austria Beč 13, 3. Sturm 12, 4. LASK 9, 5. Mattersburg 9, 6. Rapid 8 (-1)...