361

Stevanović za Željinih 4:0 u Mostaru, Zrinjski pred debaklom

U derbiju 17. kola BHT Premijer lige Željezničar u gostima vodi protiv Zrinjskog rezultatom 4:0.

Željezničar je do prvog pogotka stigao u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada Ivan Lendrić postiže svoj 10. ligaški gol ove sezone.

Nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu majstorskim udarcem sa oko 17 metara Samir Bekrić povećava na 2:0.

Potpuni potop Zrinjskog stiže u 57. minuti kada Križman iz penala pogađa za 3:0. Penal je skrivio Jakovljević koji je zbog toga dobio crveni karton.

Za velikih 4:0 pogodio je Miroslav Stevanović u 79. minuti.

Željezničar sada ima igrača više i ogromnu prednost te se čini da će upravo Plavi nanijeti prvi poraz Zrinjskom na domaćem terenu još od 28. aprila 2013. godine kada je u Mostaru slavio Čelik.

Od tada Zrinjski na 55 uzastopnih domaćih ligaških mečeva nije poražen, a posljednji put u ovoj sezoni, računajući sve mečeve poražen je od Sarajeva krajem jula. Od tada je neporažen u 17. vezanih mečeva u svim takmičenjima.