Evropska liga
2

St. Patrick's nakon podužetaka slavio protiv Širokog sa 2:1

Široki Brijeg je u četvrtak navečer u okviru drugog pretkola Evropske lige odigrao uzvratnu utakmicu protiv irskog St. Patrick'sa. Nažalost, nakon pobjede Sarajeva nad Levskim, nismo imali sreće da slavimo i još jednu pobjedu domaćih predstavnika. Široki je izgubio sa 2:1.

Do 39. minute situacija na utakmici je bila prilično mirna, a onda su Irci poveli golom Russela. Na pauzu se otišlo uz vodstvo St. Patrick'sa. U drugom poluvremenu Široki je imao nešto više sreće, a 65. minuti došlo je do izjednačenja. Strijelac za bh. predstavnika bio je Ivica Džidić.

Nakon regularnih 90 minuta u Irskoj su se igrali produžeci. Za pobjedu St. Patrick'sa presudan je bio pogodak Fagana. Konačan rezultat St. Patrick's - Široki Brijeg bio je 2:1.