Le Championnat
0

St. Etienne propustio skok na vrh tabele

Barem privremeno na vrhu tabele francuskog Le Championnata su se mogli naći nogometaši St. Etiennea, ali su propustili pobjedu kod Eviana (2-2) u 13. kolu.

St. Etienne se ovako izjednačio na ljestvici s Lyonom i Rennesom (po 22 boda), dok Marseille i PSG imaju bod više. No, i Marseille i Lyon imaju čak dvije utakmice manje od ostaloga društva.

St. Etienne je kod Eviana vodio s 2-0, a pritom su dvojica igrača bila kobna po Evian, pa je tako Max Alain Gradel, nogometaš iz Obale Slonovače, dva puta bio strijelac, dok mu je u oba slučaja (10. i 28. minuta) asistirao Gabonac Pierre Emerick Aubameyang.

No, Evian se vratio iz takvog rezultatskog minusa, a bod je domaćinu osigurao Angoula golom u 80. minuti. Ovime je stala i serija od četiri uzastopne pobjede (tri u Le Championnatu i jedna u Liga kupu) St. Etiennea.

Nancy dvanaest utakmica zaredom, u svim takmičenjima, nije nikoga pobijedio. Zadnji put se posljednja momčad na tabeli veselila 11. augusta. U subotu je bila strašno blizu jer je vodila kod Troyesa s 3-1 do 82. minute. Tada im je Nivet zabio dva pogotka i utakmica je završila bez pobjednika (3-3).

Le Championnat, 13. kolo:

Ajaccio - Sochaux 0-1 (Bouhours 10-ag) Troyes - Nancy 3-3 (N'Goyi 20, Nivet 82, 87-11m / Puygrenier 32, Mollo 34, Andre Luiz 45)

Evian - St. Etienne 2-2 (Rabiu 48, Angoula 80 / Gradel 10, 28) Brest - Bastia 3-0 (Toure 44, 67, Ben Basat 61-11m) Valenciennes - Montpellier 1-1 (Pujol 39 / Charbonnier 16) PSG - Rennes 1-2 (Nene 21 / Alessandrini 14, Feret 35)

1.  PSG13 	6 	5 	2 	19-10 23

2. Marseille 11 7 2 2 16-10 23
  3.  St. Etienne 	13 	6 	4 	3 	23-10 22

4.  Valenciennes 	13 	6 	4 	3 	27-15 22

1. Lyon 11 6 4 1 20-11 22
  2.  Rennes 	13 	7 	1 	5 	18-16 22

3.  Bordeaux 	12 	5 	6 	1 	17-10 21

4.  Lille 	13 	5 	5 	3 	16-14 20