3

Srušili Galacticose, pa kiksali protiv Mainza: Wolfsburg upisao četvrti vezani meč bez pobjede u ligi

Prije tri dana na Volkswagen Areni Wolfsburg je s 2:0 "preslušao" Real Madrid u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka, ali je u 29. kolu Bundeslige protiv Mainza na istom mjestu odigrao 1:1.

Tim Dietera Heckinga upisao je četvrti vezani meč bez pobjede u ligi pri čemu su dva puta poraženi. Opravdanje mogu tražiti u umoru igrača, te izostanku suspendovanog Juliana Draxlera, prve zvijezde tima. Pored njegovog izostanka, Hecking je na klupi odmarao lijevog beka Ricarda Rodrigueza, te golmana Diega Benaglija.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a onda je Schurrle doveo Vukove u vodstvo u 53. minuti. Slavlje nije dugo trajalo pošto je Samperio samo pet minuta nakon ulaska pogodio za konačnih 1:1 u 66. minuti.

Ovim remijem Wolfsburg je dodatno smanjio šanse za plasmanom u Ligu prvaka ili Evropsku ligu naredne sezone.