26

Srbija ubjedljiva protiv Moldavije, povratak Turske u sudaru sa Ukrajinom

(Foto: EPA)
U 2. kolu grupe D Srbija je u gostima upisala ubjedljiv trijumf protiv Moldavije savladavši je sa 3:0.

Grupa D

Moldavija - Srbija 0:3

Srbija je bez većih problema srušila Moldaviju. Strijelci za izabranike Slavoljuba Muslina bili su Kostić (19'), Ivanović (27') i Dušan Tadić (60').

U 1. kolu Srbija je remizirala sa Irskom kod kuće, dok je Moldavija izgubila od Velsa.

Austrija - Vels 2:2

Austrija je na domaćem terenu zahvaljujući golovima Arnautovića (28' i 48') izvukla remi protiv Velsa (2:2). Vels je poveo golom Allena u 22. minuti, a kanije i autogolom Wimmera, ali je na kraju bilo 2:2.

Irska - Gruzija 1:0

Irska je upisala minimalnu pobjedu nad Gruzijom (1:0) na Aviva stadionu u Dablinu. Coleman je zatresao mrežu gostiju 56. minuti.

Grupa I

Island - Finska 3:2

Island je kod kuće u posljednjim momentima stigao do preokreta protiv Finske (3:2). Arnason (37'), Finnbogasson (90') i Sigurdsson (96.) su pogađali za Island, a Pukki (21') i Lod (30') za goste. Bitno je napomenuti da je Sigurdsson u 51. minuti promašio penal za Island.

Turska - Ukrajina 2:2

Veliki povratak upisala je Turska koja je nakon 0:2 stigla do konačnih 2:2 protiv Ukrajine u Konyji. Yarmolenko (24' penal) i Kravec (27') bili su strijelci za goste, a za bod Turske pogađali su Tufan (45+1) i Calhanoglu (81' penal).

Grupa G

Lihtenštajn - Albanija 0:2

Albanija je autoglom Jehle (12') i golom Balaja (71') stigla do druge pobjede u kvalifikacijama, a ovaj put bila je bolja od Lihtenštajna u gostima sa 2:0.

Makedonija - Izrael

Gostujuću pobjedu upisao je i Izrael koji je sa 2:1 savladao Makedoniju. Hemed (25') i Ben Haim II (43') pogađali su za Izrael, dok je jedini gol za Makedoniju postigao Nestorovski u 63. minuti. Makedonija je mogla do boda da je Jahović bio precizan u penala u 94. minuti, ali ostalo je 2:1. Penal je napravio Tibi koji je tom prilikom dobio drugi žuti karton.