Kvalifikacije za SP
0

Srbija odnijela sva tri boda iz Constante

Nogometaši Rumunije doveli su se praktički u bezizlaznu situaciju nakon domaćeg poraza od Srbije 3-2 u Constanti u eurokvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Nakon četiri odigrane utakmice u skupini 7 Rumuni sada imaju tek četiri boda. U tri domaće utakmice osvojili su tek jedan bod (protiv Francuske, 2-2), a jedinu pobjedu ostvarili su na gostovanju kod Farskih Otoka (1-0).

Do poluvremena je Srbija vodila 2-0 golom Milana Jovanovića i autogolom Dorela Stoice. Početkom nastavka (u 51. minuti) nadu domaćinima vraća Ciprian Marica, ali na dva pogotka razlike Srbe opet odvodi Branislav Ivanović. Do kraja utakmice Rumuni su uspjeli tek ublažiti poraz golom Dorela Stoice glavom nakon slobodnog udarca Adriana Mutua.

Izrael i Grčka remizirali su na Ramat Gan stadionu 1-1 u dvoboju druge skupine. Grke je u vodstvo doveo Theofanis Gekas u 42. minuti, dok je izjednačio Omer Golan u 55.

Nijemci su se očekivano lako obračunali s Lihtenštajnom u Leipzigu savladavši ga 4-0 u dvoboju skupine 4. Već u devetoj minuti Nijemci su vodili 2-0 u režiji Michaela Ballacka i Marcella Jansena, a u nastavku su četvrtu kvalifikacijsku pobjedu potvrdili Bastian Schweinsteiger i Lukas Podolski.

Europske kvalifikacije za SP 2010:

Skupina 2

Luksemburg – Latvija 0-4 (Karlsons 25, Cauna 49, Visnakovs 71, Pereplotkins 85)

Moldavija – Švicarska 0-2 (Frei 32, Fernandes 90)

Izrael – Grčka 1-1 (Golan 55 / Gekas 42)

Redoslijed: 1. Grčka 10 (5), 2. Švicarska 10 (5), 3. Izrael 9 (5), 4. Latvija 7 (5), 5. Luxemburg 4 (5), 5. Moldavija 1 (5)

Skupina 4

Rusija – Azerbajdžan 2-0 (Pavljučenko 32, Zirianov 71)

Wales – Finska 0-2 (Johansson 42, Kuqi 90+1)

Njemačka – Lihtenštajn 4-0 (Ballack 4, Jansen 9, Schweinsteiger 48, Podolski 50)

Redoslijed: 1. Njemačka 13 (5), 2. Rusija 9 (4), 3. Finska 7 (4), 4. Wales 6 (5), 5. Azerbajdžan 1 (4), 6. Lihtenštajn 1 (4)

Skupina 7

Rumunjska – Srbija 2-3 (Marica 51, Stoica 73 / Jovanović 17, Stoica 44-ag, Ivanović 59)

Litva – Francuska (kasnije)

Redoslijed: 1. Srbija 12 (5), 2. Litva 9 (4), 3. Francuska 4 (3), 4. Austrija 4 (4), 5. Rumunjska 4 (4), 6. Farski Otoci 1 (4)