20

Srbija jedva do boda protiv Armenije, Irska deklasirala Gibraltar

Robbie Keane (Foto: EPA)
Večeras su u terminu od 18:00 sati odigrana četiri kvalifikacijska susreta za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Grupa D

Republika Irska - Gibraltar 7:0

Irci su odlično otvorili utakmicu protiv Gibraltara. Poveli su u 6. minuti golom Keanea, kojem je asistirao McGready.

Keane je svoj drugi gol na ovoj utakmici postigao u 14. minuti nakon asistencije Hoolahana i povisio rezultat na 2:0.

Hat-trick je Keane zaokružio već u 18. minuti pogotkom iz jedanaesterca.

To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je golijada nastavljena. McClean je na 4:0 povisio u 46. minuti. Asistent je bio Keane.

Igrala se 52. minuta kada je golman Perez postigao autogol, a Republika Irska je povela sa 5:0.

Šesti gol je Gibraltar primio u 53. minuti, svoj drugi gol večeras je upisao McClean, a Keane drugu asistenciju.

U 70. minuti je na 7:0 povisio Hoolahan i postavio konačan rezultat ovog susreta.

Škotska - Gruzija 1:0

Škotski navijači su vodstvo svoje reprezentacije dočekali u 28. minuti kada je autogol postigao Khubutia. Rezultatom 1:0 za Škotsku je završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice nije bilo golova. Škoti su upisali minimalnu pobjedu protiv Gruzije.

Poljska i Njemačka igraju večeras od 20:45 sati.

Rumunija - Mađarska 1:1

Rumuni su otpor Mađara slomili u 45. minuti, a gol je postigao Rusescu. Domaći su na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Gol u drugom poluvremenu viđen je u 82. minuti, a postigli su ga Mađari, tačnije Dzsudzsak, koji je savladao golmana Rumunije Tatarusanua. Svojim pogotkom je, ispostavilo se na kraju, donio bod Mađarskoj.

Večeras od 20:45 sati igraju Sjeverna Irska i Farski Otoci te Finska i Grčka.

Armenija - Srbija 1:1

Prvo poluvrijeme utakmice između Armenije i Srbije završeno je bez golova.

Odbrana Srbije je kapitulirala u 73. minuti kada je vodstvo Armeniji svojim golom donio Arzumanjan. Asistenciju je upisao Voskanjan.

Mogli su domaći do drugog gola deset minuta kasnije, ali je Pizzelli promašio penal.

Kazna za promašeni penal stigla je u 90. minuti, kada je bod Srbiji svojim golom nakon asistencije Tadića donio Tošić.

Večeras od 20:45 sati igraju Albanija i Danska.