18

Spuštena zavjesa na Seriju A: Palermo se spasio u zadnji čas, Lulić strijelac za Lazio

Večerašnjim utakmicama spuštena je zavjesa na italijansku Seriju A u sezoni 2015/2016.

Palermo je savladao Veronu sa 3:2 (Vazquez 28., Maresca 51., Gilardino 64. - Viviani 49., Pisano 84.) i na taj način se spasio od ispadanja u Seriju B.

Umjesto njih, u niži rang takmičenja se nakon samo jedne sezone u eliti vraća Carpi uprkos pobjedi na gostovanju kod Udinesea sa 2:1. Sa Carpijem u Seriju B ispadaju Frosinone i Verona.

Lazio je dočekao Fiorentinu i izgubio sa 2:4, a prelijep pogodak za rimski klub postigao je Senad Lulić u drugoj minuti susreta.

Ipak, Fiorentina je slavila golovima Vecina (31. i 70.), Bernardeschija (40.) i Tella (45.), dok je posljednji gol za Lazio u ovoj sezoni postigao Miro Klose u 74. minuti iz penala i oprostio se od rimskog kluba.

U ostalim utakmicama današnjeg dana Empoli je sa 2:1 savladao Torino, Atalanta je pobijedila Genou u gostima istim rezultatom, dok su susret bez pogodaka odigrali Chievo i Bologna.