Klaas-Jan Huntelaar
0

"Spremni smo za Manchester"

Klaas-Jan Huntelaar posljednji je puta startao u Milanovoj ekipi, kada su u pitanju prvenstveni ogledi, u 9. kolu, odnosno utakmici protiv Chieva. Nastupom u petak mogao bi si osigurati i bolji status među "rossonerima".

Postigao je holandski napadač dva pogotka u 3-2 pobjedi protiv Udinesea u prvom susretu 23. kola Serije A i uz raspoloženog Ronaldinha, koji je učestvovao kod sva tri pogotka, sigurno bio najbolji u pobjedničkoj ekipi. Nakon utakmice je rekao:

"Važna pobjeda, pogotovo stoga što smo se vratili na drugo mjesto tabele. Sada smo spremni za Manchester United. Znam da će to biti drugačija utakmica, no spremni smo - podsjetio je na nadolazeću utakmicu osmine finala Lige prvaka koja će se igrati u utorak Huntelaar, te dodao:

"Pogoci su moj posao. Drago mi je što sam danas igrao i nadam se da ću igrati još više".

Italijanski mediji sugeriraju da će mjesto u startnoj postavi Milana u toj utakmici ipak pripasti Marcu Borriellu.

Drugi pogodak za Milan postigao je Pato koji je dvomjesečnu pauzu okončao i prije no što se nadao. Trener Leonardo ga je poslao na teren u 13. minuti utakmice nakon što se Mancini požalio na bol u nozi. Pato mu se odužio golom u 39. minuti.