0

Španski Kup kralja: Neville upisao prvu pobjedu na klupi Valencije, Malaga razočarala

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Valencia je na Mestalli sa 2:0 slavila protiv niželigaša Barakalda i tako sa ukupnih 5:1 plasirala se u osminu finala Kupa kralja.

Ovo je prva pobjeda Garyja Nevillea na klupi Valencije nakon što je upisao gostujući remi u Pirmeri protiv Eibara (1:1) i poraz na domaćem terenu u Ligi prvaka od Lyona (2:0).

Valencia je oba gola u ovom meču postigla u prvom poluvremenu. Mina je pogodio u osmoj, a Negredo u 31. minuti.

Veliko iznenađenje priredio je niželigaš Mirandes koji je u gostima slavio protiv Malage rezultatom 1:0 i tako sa ukupnih 2:1 prošao dalje u osminu finala. Gol odluke postigao je Junior u 73. minuti.

Visoku pobjedu upisao je Atheltic Bilbao nad Linenseom. Bilo je 6:0, a ukupno 8:0 za tim sa San Mamesa.

Ubjedljiv je bio i Eibar za kojeg nije konkurisao Izet Hajrović. Eibar je zapravo napravio sjajan rezultat jer je morao stizati zaostatak od tri gola. Rezultatom 4:0 slavio je protiv Ponferradine i sa ukupnih 4:3 prošao dalje.

Ovo su preostali rezultati na današnjem rasporedu:

Getafe - Vallecano 3:1 (3:3 ukupno, Vallecano ide dalje zbog gola u gostima) Real Sociedada - Las Palmas 1:1 (2:3 ukupno) Real Madrid - Cadiz (meč nije odigran pošto je Real Madrid diskvalifikovan, Cadiz ide dalje)