0

Španija rutinski, veliki kiks golmana za remi Portugala

Portugalska nogometna reprezentacija odigrala je u sklopu grupe F u Lisabonu tek 1-1 protiv Izraela i sada kolo prije kraja kvalifikacija zaostaje za vodećom Rusijom za tri boda.

Protiv Izraelaca Portugal je poveo golom Ricarda Coste iz 26. minute, a konačnih je 1-1 postavio Eden Ben Basat u 85. nakon velike greške golmana Ruija Patricija koji je pri ispucavanju pogodio Ben Basata ispred šesnaesterca.

Izraelskom veznjaku potom nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Okrutan je to rezultat za Portugalce koji su dominirali čitavom utakmicom, a sada će najvjerovatnije kroz dodatne kvalifikacije morati tražiti put do Mundijala.

Portugal u posljednjem kolu skupine dočekuje Luksemburg, dok Rusi gostuju kod Azerbajdžana.

Aktuelni svjetski prvaci Španci slavili su na Palma de Mallorci tijesnu 2-1 pobjedu protiv Bjelorusije i sada im je u posljednjem kolu dovoljan i bod protiv Gruzije za izravan plasman na završni turnir. Golove za Furiju postigli su Xavi Hernandez i Alvaro Negredo, dok je utješni gol za Bjeloruse u 89. minuti postigao Sergej Kornilenko.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo:

Grupa F

Portugal - Izrael 1-1 (Costa 27 / Ben Basat 85) Luksemburg - Rusija 0-4 (Samedov 9, Fajzulin 39, Glušakov 45, Keržakov 73) Azerbejdžan - Sjeverna Irska 2-0 (Dadasov 58, Šukurov 90)

Redoslijed: 1. Rusija 21, 2. Portugal 18, 3. Izrael 13, 4. Azerbejdžan 8, 5. Sjeverna Irska 6, 6. Luksemburg 6.