EP nogometaša U19
0

VIDEO / Špancima zlato nakon drame

Nogometaši Španije nastavljaju osvajati prva mjesta u raznim takmičenjima i mnogim dobnim skupinama. Ovog su ponedjeljka španski nogometaši do 19 godina osvojili naslov prvaka Evrope.

U finalnoj utakmici je Španija s 3-2 (1-1), nakon produžetaka, pobijedila Češku na prvenstvu koje je odigrano u Rumuniji. Prvo je ime utakmice bio Paco Alcacer koji je s klupe za rezerve ušao na teren, te odlučio pobjednika. Naime, u 108. i 114. minuti je postigao pogotke kojima je okrenuo vodstvo 2-1 Češke u pobjedu svoje reprezentacije 3-2.

Češka je vodila dva puta, 1-0 i 2-1, ali su na kraju ostali samo sa srebrom oko vrata. Inače, Španci su produžetke osigurali tek u 85. minuti kada je Pardo izjednačio na 1-1.

Podsjetimo da su ove godine španski nogometaši do 21 godine također postali prvaci Evrope.