Reyes i Fazio dali po dva gola
1

Spahićeva Sevilla slavila protiv Betisa rezultatom 5:1

Sevilla je večeras slavila protiv Betisa rezultatom 5:1. Golove su dali Jose Antonio Reyes (1. i 33.), Fazio (5. i 43.), Roberto Castro (66.) i Ivan Rakitić (92.). Bh. reprezentativac Emir Spahić igrao je svih 90 minuta.

Sevilla je odlično startala ovu utakmicu te je već u prvoj minuti povela golom Josea Antonija Reyesa. Četiri minute nakon toga, potvrdili su vodstvo još jednim golom. Ivan Rakitić dodao je loptu Faziju koji pogađa protiviničku mrežu. U petoj minuti bilo je 2:0 za Sevillu.

U 19. minuti Betis je pokušao uzvratiti udarac, ali Castrovu loptu brani Sevillin golman.

U 23. minuti naš Emir Spahić dobija žuti karton.

Jose Antonio Reyes ponovo je zatresao Betisovu mrežu u 33. minuti. Bilo je to 3:0 za njegov tim.

U 43. minuti Reyes dodaje loptu Faziju koji postiže pogodak glavom i dovodi Sevillu u vodstvo od 4:0.

U drugom poluvremenu Betis uzvraća udarac. U 66. minuti Ruben Castro postiže pogodak i smanjio je rezultat na 4:1.

Betis je imao još nekoliko prilika do kraja utakmice, ali bez pogodaka.

Utakmica je završena još jednim golom Seville koji je dao Ivan Rakitić u sudijskoj nadoknadi. Sevilla je slavila rezultatom 5:1.