0

SP U20: Francuska prva u polufinalu

Nogometaši Francuske do 20 godina prvi su se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Turska. U Rizeu, u subotu, Francuska je s lakih 4-0 pobijedila Uzbekistan.

Već su na poluvremenu Francuzi imali golemu prednost od 3-0, te su zapravo već tada osigurali proboj u polufinale, gdje će Francuska igrati protiv pobjednika ogleda Gana - Čile.

Prvo je Yaya Sanogo donio prednost u 31. minuti, a potom su francuski igrači do kraja prvog dijela realizirali dva jedanaesterca. Igrač Juventusa Paul Pogba je postigao gol u 35., a potom i Florian Thauvin u 43. minuti. Za kraj je poentirao Zouma u 64. minuti, da bi pet minuta kasnije Uzbekistan ostao s igračem manje kada je isključen Šamsidinov zbog dva žuta kartona.

No, Francuzi su tada već stisnuli kočnicu i nisu više do kraja parali suparničku mrežu.

U nastavku večeri će četvrtfinale još odigrati Španija i Urugvaj, dok se u nedjelju sastaju Čile i Gana, odnosno, Irak i Južna Koreja.