14.6.2006. u 22:43
0
0
0
Nogometaši Tunisa i Saudijske Arabije su u susretu prvog kola H-grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj večeras u Munchenu odigrali neriješeno 2:2.
Tunis je došao u vodstvo u 23. minuti golom Jazirija. Na 1:1 izjednačio je Qahtani u 57. minuti, a prednost Saudijskoj Arabiji donio je Al Jaber pogotkom u 84. minuti. Konačnih 2:2 postavio je Jaidi u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Sastavi:
Tunis: Boumnijel, Trabelsi, Haggui, Jaidi, Jemmali, Namouchi, Mnari, Chedli (od 70. Ghodhbane), Bouazizi (od 55. Nafti), Chikhaoui (od 82. Essediri), Jaziri.

Saudijska Arabija: Zaeyd, Tukar, Al Montashari, Sulimani, Al Dossari, Aziz, Al Ghamdi, Al Khariri, Noor (od 75. Ameen) , Al Temyat (od 67 Al Hawsawi), Al Kahtani (od 82. Al Jaber).