0

SP 2006: Južna Koreja - Togo 2:1

FENA
U susretu prvog kola G-grupe Svjetskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj reprezentacija Južne Koreje je danas u Frankfurtu pobijedila seleciju Toga rezultatom 2:1 (0:1).

Golove za Koreju postigli su Chun-Soo Lee u 54. i Ahn u 72. minuti, dok je strijelac jedinog gola za Togo bio Kader u 31. minuti.

Korejci su do pobjede došli u drugom poluvremenu, kada su s dva gola napravili prekret i osvojili prva tri boda.

Togo je poveo u 31. minuti, kada je Kader probio po desnoj strani, prevario dva protivnička igrača i preciznim udarcem s 15 metara zatresao mrežu.

Koreja je brzo zbila redove i pokušavala dugim loptama na Songa i Parka iznaći mogućnost za veću priliku. No, na izjednačenje se čekalo do 53. minute, kada je Park probio kroz sredinu do ruba protivničkog šesnaesterca, gdje ga je kapiten Toga Abalo nepropisno zaustavio s leđa i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Chun-Soo Lee izveo je slobodan udarac i pogodio za 1:1.

Konačnih 2:1 postavio je Ahn u 72. minuti, kada je sa ivice šesnaesterca oštro šutirao i pogodio za pobjedu Koreje.

Sastavi: Koreja: W. Lee, Song, Y. Kim, Choi, Y. Lee, E. Lee (od 68. N. Kim), J. Kim (od 46. Ahn), H. Lee, Park, C. Lee, Cho (od 83. S. Kim).

Togo: Agassa, Tchangai, Abalo, Nibombe, Assemoassa (od 62. Forson), Salifou (od 86. Aziawonou), Romao, M. Toure, Kader, Adebayor, Senaya (od 55. A. Toure).

U drugom susretu prvog kola G-grupe u 18 sati u Stuttgartu igraju Francuska - Švicarska.