13.6.2006. u 09:27
0
0
0
Nogometna reprezentacija Italije je u susretu prvog kola E-grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj u Hannoveru savladala Ganu sa 2:0 (1:0).
Pogotke su postigli Andrea Pirlo u 40. i Vincenzo Iaquinta u 83. minuti.

Jedan od favorita za osvajanje naslova prvaka vrlo je teško došao do tri boda protiv debitanta na svjetskim prvenstvima. Reprezentativci Gane su se u svojoj premijeri na SP-u predstavili u dobrom izdanju, a u drugom poluvremenu su imali i inicijativu. Ipak, nisu uspjeli postići pogodak.

Italijani su poveli u 40. minuti, kada je Pirlo, nakon jednog kornera, sa ivice šesnaesterca pogodio gol. U 83. minuti reprezentativci Italije su pobjedu potvrdili golom Iaquinta, koji je iskoristio grešku Samuela Kuffoura, obišao golmana i poslao loptu u prazan gol.

Sastavi:
Italija: Buffon, Zaccardo, Nesta, Cannavaro, Grosso, Perrotta, Pirlo, De Rossi, Totti (od 56. Camoranesi), Toni (od 82. Del Piero), Gilardino (od 64. Iaquinta).

Gana: Kingston, Pantsil, Mensah, Kuffour, Pappoe (od 46. Shilla), E. Addo, Appiah, Essien, Muntari, Gyan (od 89. Tachie-Mensah), Amoah (od 68. Pimpong).