0

Sociedad slavio na Anoeti i nastavio agoniju Valencije

(Foto: EPA)
U 15. kolu La Lige Real Sociedad je stadionu Anoeta upisao pobjedu protiv Valencije (3:2).

Sociedad je upisao pobjedu nakon remija i poraza, dok je Valencia nastavila svoj katastrofalni niz koji sada traje sedam ligaških utakmica u kojima tim Cesarea Prandellija nije slavio. Ovo je deveti poraz Valencije u La Ligi ove sezone.

Već u drugoj minuti domaćin je poveo preko Willian Josea koji pogađa nakon centaršuta iz kornera upućenog od Xabija Prieta. Skoro ista scena viđena je u 24. minuti. Ovaj put korner je bio sa lijeve strane, centrirao je Vela, a ponovo pogodio Willian Jose. Valenciju je u meč vratio Parejo golom iz penala u 36. minuti, pa se na odmor otišlo uz rezultat 2:1.

Šansu za povećanje vodstva Sociedad je imao u 60. minuti, ali Diego Alves brani penal koji je šutirao Vela. To je bio 20. penal koji je Alves odbranio u La Ligi, a ukupno se susreo sa 43 penala u ovom takmičenju.

Domaćin uspijeva doći do pogotka u 91. minut kada Juanmi matira Alvesa nakon asistencije Vele. Konačnih 3:2 postavio je rezervista Bakkali u trećoj minuti sudijske nadoknade meča.