Turska superliga
1

Sneijderov prvijenac u preokretu Galatasarayja

U 23. kolu turskog nogometnog prvenstva Galatasaray je na svojoj Türk Telekom Areni savladao Orduspor 4-2, iako je na poluvremenu gubio 2-0.

Lider turskog prvenstva u nastavku je zabio četiri gola u razmaku od 20 minuta, a režiser preokreta je bio holandski vezni igrač Wesley Sneijder golom u 58. minuti za smanjenje vodstva gostiju na 2-1. Bio je to ujedno Sneijderu i premijerni pogodak za Galatasaray po transferu iz Intera u janaurskom prijelaznom roku.

Dvostruki strijelac za Galatasaray je bio Burak Yilmaz, dok je jedan gol zabio Selçuk Inan, iskupivši se tako za autogol iz prvog dijela.

Na prvenstvenoj tabeli Galatasaray ima šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Fenerbahčea.

Turska Superliga, 23. kolo:

Galatasaray - Orduspor 4-2 (Sneijder 58, Yilmaz 68, 70, Inan 78 / Inan 15-ag, Stancu 45-11m)

Redoslijed: 1. Galatasaray 46, 2. Fenerbahçe 40, 3. Beşiktaş 39, 4. Bursaspor 34...15. Orduspor 26...