18

Smail Prevljak strijelac za Liefering u porazu od Kapfenberga

Mladi reprezentativac BiH i napadač austrijskog Lieferinga Smail Prevljak postigao je pogodak u današnjem porazu njegovog tima na gostovanju kod Kapfenberga u 24. kolu austrijske Erste Lige.

Kapfenberg je poveo u 24. minuti golom Witteveena, a šest minuta kasnije je Lieferingu izjednačenje donio Atanga.

Witteveen je potom u 37. minuti postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i ponovo vratio prednost svojoj ekipi. Na 3:1 u korist domaćih povisio je Wendler u 44. minuti utakmice.

Rezultat je na 3:2 svojim pogotkom smanjio Prevljak, ali je to nažalost sve što je mogla napraviti njegova ekipa. Kapfenberg je pobijedio Liefering rezultatom 3:2.

Liefering je trenutno drugi na tabeli sa 45 bodova, dva manje od vodećeg Mattersburga. Kapfenberg je četvrti sa 32 osvojena boda.