Amerikanci stigli dva razlike
0

Slovenija prokockala osminu finala

Sarajevo-x.com
Slovenija je prokockala veliku šansu da prva osigura nastup u osmini finala Svjetskog nogometnog prvenstva u Južnoj Africi. Nakon trijumfa nad Alžirom (1:0) u 1. kolu grupe C, u petak su nakon prvih 45 minuta imali velikih 2:0 protiv SAD-a, ali nisu uspjeli pobijediti.

Slovenci su odlično otvorili utakmicu. Udarcem s preko 20 metara Birsa je načeo mrežu SAD-a već u 13. minuti. Prednost je udvostručio Ljubijankić nakon što se našao sam pred Howardom poslije asistencije Novakovića u 42. minuti.

Reprezentativci SAD-a su preko Donovana uzvratili prilično brzo, u 48. minuti. On je dobio loptu u šesnaestercu Slovenije, te neometan prišao u peterac, a onda iskosa topovskim šutem "kroz glavu" Handanovića pogodio mrežu.

To im je dalo krila, pa su još jače napali, što su kapitalizirali u 82. minuti kad je u slovenačkom šesnaestercu Bradleyju lopta pala pred noge na desetak metara od gola. Handanović nije imao šanse da odbrani njegov udarac.

Na kraju, Slovenci još mogu biti i sretni budući da je Amerikancima u finišu susreta poništen regularan gol Edua.