0

Slovačka remizirala sa Švedskom, Albanija deklasirala Litvaniju

Piše: N. J.
Detalj sa utakmice iz Slovačke (Foto: AFP)
Dvije reprezentacije iz grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, u kojoj se nalazi i BiH, odigrale su večeras prijateljske mečeve. Slovačka je u Žilini remizirala sa Švedskom, dok je Litvaniju deklasirala Albanija.

Selekcija Albanije je pred svojim navijačima bez većih problema savladala suparnika BiH iz grupe G, reprezentaciju Litvanije. Albanci su već u prvom poluvremenu došli do prednosti 3:0, a golove su postigli Meha, Cani i Basha.

U nastavku je Palionis postigao autogol, čime su Albanci došli do visokih 4:0. Počasni gol za Litvaniju i konačnih 4:1 postigao je Razulis.

Nakon što prije nekoliko dana u kvalifikacionoj utakmici nisu uspjeli savladati Litvaniju (1:1), ekipa Slovačke večeras je ponovo remizirala, ovog puta protiv znatno jačeg protivnika, selekcije Švedske. Utakmica je završena bez golova.