22

Slovačka na krilima Hamšika savladala Rusiju sa 2:1

(Foto: EPA)
Slovačka je slavila sa 2:1 protiv selekcije Rusije u drugom kolu grupe B. Golove su postigli Weiss i Hamšik na jednoj, a Glušakov na drugoj strani.

U susretu koji nije obilovao prilikama konkretniji su bili Slovaci i zasluženo slavili.

U prvih pola sata susreta viđena je samo jedna opasna situacija i to pred golom Slovačke. Smolov je šutirao sa 20 metara, no njegov šut je završio pored gola.

Slovaci su poveli u 32. minuti. Hamšik je proigrao Weissa, koji pogađa Akinfeevovu mrežu za veliko slavlje.

Hamšik, najbolji igrač utakmice, svoju sjajnu igru je krnisao golom posljednjoj minuti prvog poluvremena. Prevario je svog čuvara na lijevoj strani kaznenog prostora, a onda snažno šutirao, a lopta je od stativu završila u mreži Kozačika.

Počasni pogodak za Ruse postigao je glavom Glušakov 80. minuti susreta na Šatovovu asistenciju.

Rusija: Igor Akinfeev, Igor Smolnikov, Vasilij Berezuckij, Sergej Ignaševič, Georgij Ščenikov, Aleksandr Golovin (Pavel Mamaev 46'), Roman Neustadter (Denis Glušakov 46'), Aleksandr Kokorin (Roman Širokov 75'), Oleg Šatov, Fjodor Smolov, Artjom Dzjuba.

Slovačka: Matuš Kozačik, Peter Pekarik, Martin Škrtel, Jan Durica, Tomaš Hubočan, Robert Mak (Michal Duriš 80'), Juraj Kucka, Viktor Pečovsky, Marek Hamšik, Vladimir Weiss (Dušan Švento 72'), Ondrej Duda (Adam Nemec 67').